Бренд, якість тканини, оригінальність дизайну – це все, звичайно, важливо для того,щоб виглядати стильно і розкішно. Проте часто ми забуваємо про ще один момент – на вигляд одягу впливає правильний догляд. Навіть дуже якісні речі, якщо не дотримуватись правил по догляду, можуть деформуватись, втрачати яскравість кольору. Одяг повинен якнайдовше зберегти свій первісний вигляд, причому все в наших руках. Тож ми вирішили озброїти вас секретами збереження речей в залежності від використаних для їх виготовлення матеріалів.
Догляд за натуральними тканинами:
Якість натуральних матеріалів перевірена часом, а одяг з них не виходить з моди, тому більшість без вагань купує речі із бавовни, шовку, льону, шерсті. Чаруючий блиск шовку, тепло шерсті, лаконічність бавовни чи льону – важко надати чомусь перевагу, проте слід пам’ятати, що зберегти цю красу можна, тільки правильно доглядаючи за тканиною.
-
бавовна
Легкий, приємний на дотик одяг із бавовни можна прати в звичайному режимі і з використанням універсальних миючих засобів, якщо мова йде про білі речі. У випадку з кольоровими тканинами треба спочатку перевірити, чи не линяють вони, а вже потім прати при температурі не більше 60 градусів, додаючи спеціальні засоби без відбілювача. Чиста бавовна без еластичних домішок легко мнеться, тому доведеться обов’язково прасувати, зволожуючи чи відпарюючи складки на тканині.
-
льон
Лляні вироби не вирізняються складними кольоровими рішеннями чи цікавими фактурами, проте їх лаконічність виглядає аристократично. Якщо дбайливо за ними доглядати, то вони прослужать дуже довго, не втрачаючи свого первісного вигляду. Привабливим є й те, що доглядати за ними нескладно: прання в звичайному режимі, правда, окремо білі і кольорові речі, сушіння в розправленному вигляді, без складок і заломів, прасування у вологому стані.
-
шовк
Щоб шовк приваблював оточуючих своїм неповторним блиском, прати його потрібно в теплій воді з додаванням м’яких миючих засобів, без тертя і викручування. Потім дбайливо виполоскуємо від залишків порошку і вивішуємо сушитись в розправленому вигляді. Хоча прати рекомендують шовковий одяг вологим, спеціально змочувати його не слід, бо від води можуть залишитися плями.
Догляд за вовняними виробами:
М’які і приємні сукні, светри і кофтинки з вовни не тільки виглядають чудово, але й зігрівають в холодну пору року. Але зіпсувати цю красу дуже легко, тому що шерстяні вироби легко деформуються, втрачають свою пухнастість і яскравість кольору. Тому прати їх слід тільки з використаннями спеціальних засобів, бажано з позначкою «для шерсті» вручну чи в делікатному режимі в пральній машині. Ніякого тертя і викручування, після якісного виполоскування розправляємо одяг і вішаємо акуратно. Ще краще розкласти річ на горизонтальній поверхні, щоб вона не розтягувалась під вагою вологи. Светри і кофти краще не прасувати, проте якщо не обійтись без цього, слід легко пройтись ледь нагрітою праскою зі зворотнього боку.
-
кашемір
Особливо обережно потрібно ставитись до речей з кашеміру, елітного виду шерсті. Почати слід з детального вивчення бірки на звороті з рекомендаціями по догляду. Якщо вказано, що допускається тільки хімчистка, не рекомендуємо експериментувати з пранням. Зазвичай кашемір прати можна, але в ледь теплій, до 30 градусів, воді, дбайливо виполоскуючи у великій кількості рідини. Якщо ви купили кашемірове пальто, краще його не прати, а віддавати до хімчистки чи вигодити плями та бруд самостійно, але попередньго випробувавши засіб на непомітному місці.
-
ангора
Не менш капризна і ангора з високим м’яким ворсом. Але ангоровий кардиган чи светр виглядає шикарно. Ці речі перемо тільки в теплій воді з мильною піною або звичайним шампунем. Як стверджують господині, найкращий варіант – суміш господарського мила з гліцерином, бо піну з шампуню виполоскати буде важко. Сушити слід, розстеливши на рушнику, який вбере зайву вологу. Для того, щоб шерсть не кошлатилась, після прання розчісуємо щіткою за ворсом і в кінці кілька разів – проти.