Бренд, якість тканини, оригінальність дизайну – це все, звичайно, важливо для того,щоб виглядати стильно і розкішно. Проте часто ми забуваємо про ще один момент – на вигляд одягу впливає правильний догляд. Навіть дуже якісні речі, якщо не дотримуватись правил по догляду, можуть деформуватись, втрачати яскравість кольору. Одяг повинен якнайдовше зберегти свій первісний вигляд, причому все в наших руках. Тож ми вирішили озброїти вас секретами збереження речей в залежності від використаних для їх виготовлення матеріалів.

Догляд за натуральними тканинами:

Якість натуральних матеріалів перевірена часом, а одяг з них не виходить з моди, тому більшість без вагань купує речі із бавовни, шовку, льону, шерсті. Чаруючий блиск шовку, тепло шерсті, лаконічність бавовни чи льону – важко надати чомусь перевагу, проте слід пам’ятати, що зберегти цю красу можна, тільки правильно доглядаючи за тканиною.

  •  бавовна 

Легкий, приємний на дотик одяг із бавовни можна прати в звичайному режимі і з використанням універсальних миючих засобів, якщо мова йде про білі речі. У випадку з кольоровими тканинами треба спочатку перевірити, чи не линяють вони, а вже потім прати при температурі не більше 60 градусів, додаючи спеціальні засоби без відбілювача. Чиста бавовна без еластичних домішок легко мнеться, тому доведеться обов’язково прасувати, зволожуючи чи відпарюючи складки на тканині.

 

  • льон

Лляні вироби не вирізняються складними кольоровими рішеннями чи цікавими фактурами, проте їх лаконічність виглядає аристократично. Якщо дбайливо за ними доглядати, то вони прослужать дуже довго, не втрачаючи свого первісного вигляду. Привабливим є й те, що доглядати за ними нескладно: прання в звичайному режимі, правда, окремо білі і кольорові речі, сушіння в розправленному вигляді, без складок і заломів, прасування у вологому стані.

 

 

  • шовк

Щоб шовк приваблював оточуючих своїм неповторним блиском, прати його потрібно в теплій воді з додаванням м’яких миючих засобів, без тертя і викручування. Потім дбайливо виполоскуємо від залишків порошку і вивішуємо сушитись в розправленому вигляді. Хоча прати рекомендують шовковий одяг вологим, спеціально змочувати його не слід, бо від води можуть залишитися плями.

 

 

Догляд за вовняними виробами:

М’які і приємні сукні, светри і кофтинки з вовни не тільки виглядають чудово, але й зігрівають в холодну пору року. Але зіпсувати цю красу дуже легко, тому що шерстяні вироби легко деформуються, втрачають свою пухнастість і яскравість кольору. Тому прати їх слід тільки з використаннями спеціальних засобів, бажано з позначкою «для шерсті» вручну чи в делікатному режимі в пральній машині. Ніякого тертя і викручування, після якісного виполоскування розправляємо одяг і вішаємо акуратно. Ще краще розкласти річ на горизонтальній поверхні, щоб вона не розтягувалась під вагою вологи. Светри і кофти краще не прасувати, проте якщо не обійтись без цього, слід легко пройтись ледь нагрітою праскою зі зворотнього боку.

  • кашемір

Особливо обережно потрібно ставитись до речей з кашеміру, елітного виду шерсті. Почати слід з детального вивчення бірки на звороті з рекомендаціями по догляду. Якщо вказано, що допускається тільки хімчистка, не рекомендуємо експериментувати з пранням. Зазвичай кашемір прати можна, але в ледь теплій, до 30 градусів, воді, дбайливо виполоскуючи у великій кількості рідини. Якщо ви купили кашемірове пальто, краще його не прати, а віддавати до хімчистки чи вигодити плями та бруд самостійно, але попередньго випробувавши засіб на непомітному місці.

 

 

  • ангора

Не менш капризна і ангора з високим м’яким ворсом. Але ангоровий кардиган чи светр виглядає шикарно. Ці речі перемо тільки в теплій воді з мильною піною або звичайним шампунем. Як стверджують господині, найкращий варіант – суміш господарського мила з гліцерином, бо піну з шампуню виполоскати буде важко. Сушити слід, розстеливши на рушнику, який вбере зайву вологу. Для того, щоб шерсть не кошлатилась, після прання розчісуємо щіткою за ворсом і в кінці кілька разів – проти.

 


 

 

  • вовняні вироби букле

Букле цінується за неповторну фактуру з вузликами та орнаментами, яка досягається завдяки особливому способу поєднання ниток різних кольорів та товщини. Проте саме через цей спосіб плетіння догляд за виробами дуже клопіткий і обережний. Якщо це пальто букле, при будь-якому забрудненні варто віддавати його до хімчистки. Якщо треба прибрати пил чи якусь ворсинку, можна і вдома змахнути їх щіткою. Якщо на етикетці прання дозволено і перед нами річ з тонкого полотна без підкладки, наприклад, плаття чи костюм, то діємо згідно спеціальних позначок.

 


 

 

Синтетичні тканини

Спеціально створені штучні тканини (поліестр, акрил, віскоза, поліамід і т.д.) часто переважають натуральні: маючи усі потрібні гігієнічні характеристики, вони зазвичай не мнуться, швидко висихають, добре носяться. Легко за ними і доглядати, проте рекомендуємо дотримуватись порад на етикетці. Прати слід у теплій воді, для запобігання електризації додавайте у воду засоби для полоскання. Одяг із синтетики найчастіше не прасують, при потребі можна легенько пройтись праскою на режимі до 200 градусів.

Змішані тканини

Виробники матеріалів для одягу часто практикують виготовлення змішаних тканин із різним складом. Це і робить речі дешевшими, і покращує їх носіння. Наприклад, бавовна з додаванням еластану не  так мнеться, можна пошити виріб зі складними лініями крою. Льон із віскозними волокнами доступніший для покупців, але виглядає так же розкішно, як і повністю натуральна річ. Варіантів такого поєднання багато, причому тканина може відрізнятися як складом, так і процентним відношенням. У визначенні особливостей догляду потрібно вивчити рекомендаціїї на етикетці, а також поєднувати оптимально поради по догляду за кожним із складників.

Шкіра/екошкіра

Складно придумати щось більш розкішне, ніж одяг зі шкіри, а в останній час стала також популярною екошкіра. Такі речі слід протирати ледь вологою ганчіркою від пилу, періодично змащуючи гліцерином для блиску та м’якості. Якщо куртка, спідниця чи штани забруднилися, краще віднести їх до хімчистки.

Догляд за трикотажними виробами

Існує багато варіантів трикотажу, це скоріше варіант поєднання ниток у полотні, може бути як натуральний бавовняний трикотаж, так і повністю синтетичний варіант, скажімо, із поліестру. Трикотажне плаття, светр, кофта, штани легко облягають фігуру, повторюючи її контури, тому навіть дрібна деформація ткани буде сильно кидатися в очі. В будь-якому випадку рекомендуємо акуратне прання з додаванням м’яких засобів, без викручування і тертя, обережне сушіння і прасування.

 


 

Таблиця по догляду за тканинами

Перед пранням одягу потрібно обов'язково ознайомитись зі всіма порадами, що у вигляді знаків є зображені на етикетці. Дотримання таких простих рекомендацій допоможе зберегти одяг від пошкоджень та втрати вигляду.

1. Прання стійких тканин.

2. Тільки суха чистка.

3. Ручне прання.

4. Вироби зі стійких тканин можна прати при 30 градусах.

5. Вироби з делікатних тканин можна прати при 30 градусах, не піддаючи сильному викручуванню, полосканню чи віджиманню.

6. Делікатне прання при температурі не більше 30 градусів.

7. Можна відбілювати в холодній воді.

8. Не відбілювати.

9. Можна прасувати.

10. Можна прасувати при максимальній температурі 100 градусів.

11. Можна прасувати при максимальній температурі 150 градусів.

12. Можна прасувати при максимальній температурі 200 градусів.

13. Тільки суха чистка.

14. Можлива суха чистка з будь-якими хімікатами.

15. Суха чистка тільки з перхлоридом, високооктановим бензином, спиртом чи фреоном R113.

16. Суха чистка тільки з перхлоридом, авіаційним бензином, спиртом чи фреоном R113.

17. Делікатна чистка з перхлоридом, високооктановим бензином, спиртом чи фреоном R113.

18. Делікатна чистка тільки з перхлоридом, авіаційним бензином, спиртом чи фреоном R113.

19. Можна сушити в пральній машині.

20. Не можна сушити в пральній машині.

21. Сушка в барабані при низькій температурі.

22. Сушка в барабані при звичайній температурі.

23. Сушити на плечиках.

24. Можна розвішувати при сушінні.

25. Сушити на плоскій поверхні.

 

       Пам’ятайте про те, що навіть найдорожчий брендовий одяг, якщо за ним неправильно доглядати, буде виглядати погано. І навпаки, дотримуючись нескладних правил, навіть у бюджетному наряді можна виглядати шикарно.