Підбирати одяг не за емоціями, а керуючись практичними потребами, для більшості жінок стає чималим випробуванням. В результаті бездумного скупляння безлічі однотипних речей утворюється купа одягу, який ні з чим не поєднюється, а вираз "нема чого одягти" дедалі частіше з'являється в повсякденному житті. Для того, щоб спростити собі життя, варто у гардеробі мати декілька базових речей. Такий одяг вважається універсальним, легко комбінується з іншими елементами гардеробу у різних стилях. Базовий гардероб, звичайно, дещо відрізнятиметься для людей різних професій. Також він залежатиме і від способу життя та індивідуальних вподобань, але наступні речі підійдуть за основу для переважної більшості жінок.

Маленька чорна сукня - ось без чого точно не обійтись кожній леді. Коктейльне або вечірнє плаття лаконічного крою без додаткового оздоблення підійде якнайкраще. Плаття-футляр буде доречним не лише для урочистого прийому, а й для ділової зустрічі чи як робочий варіант. Щоб зробити образ вишуканим, варто доповнити його елегантними аксесуарами, підібрати сумку-клатч і класичні лодочки нюдового або чорного кольору. Щоб образ вийшов більш розслабленим, одягайте плаття  зі взуттям на низькому ходу - це можуть бути як спортивні конверси, сліпони, так і класичні оксфорди чи мокасини. Сумку можна підібрати і маленьку через плече, так і об'ємну яскравого кольору чи з принтом. Образ на кожен день готовий.
 

Якщо маленька чорна сукня - це класичний варіант для всіх пор року, то для весняно-літнього сезону, коли хочеться легкості та свіжості, варто підібрати ще й маленьку білу сукню. Тут можна експериментувати з відтінками: від яскравого білого до світло-бежевого. Обрати тон плаття варто з огляду власного кольоротипу. Для контрасних та холодних типів зовнішності таких, як зима та весна, сніжно-білий та темно-чорний личитимуть найкраще. Для теплих типів літа та осені краще підійдуть відтінки молочного, бежевого та таупового кольорів. Варто також пам'ятати, що яскравий макіяж допоможе більше виразити зовнішність, тому відтінки кольорів, які зазвичай вам не підходять можуть виглядати зовсім інакше.
 

Ще один базовий варіант літнього одягу - це сукня у смужку в морському стилі. В такому вбранні можна і прогулятись по місту, і на роботу піти, і на вечірку на яхті.
 

Як базовий одяг також можуть слугувати сукні сірого та темно-синього відтінків. Плаття футляр сірого кольору легко поєднати з іншима речами та аксесурами. Особливо вдалим буде варіант сукні, виконаної з щільної тканини. Таке плаття можна одягати і восени, і взимку.
 

Якщо ви прихильниця класики, то сукня з білим комірцем займе у вашому гардеробі почесне місце.